english language slovak language
Prečítali ste celú stránku a stále nemáte odpovede na Vaše otázky? Tu ponúkam niektoré z otázok ktoré sú často kladené.


Prečo je práve táto metóda účinná?
Predovšetkým preto, že EEG tréning využíva kombinácie toho podstatného, čo ľudská myseľ potrebuje.
Jednou z týchto vecí je činorodosť, neustála aktivita, hlad po podnetoch a učení, a tou druhou je pohodlnosť, lenivosť, snaha uľaviť si od problému a uvoľniť sa. Z toho plynie, že náš mozog sa rád učí, ako si riešenie problému uľahčiť, zrýchliť a spríjemniť, keď sa mu ukáže, ako na to.

Pre koho je EEG biofeedback vhodný?
Pre každého, kto chce zlepšiť fungovanie svojej nervovej sústavy.

Má EEG biofeedback tréning vekové obmedzenia?
nemá

Za aký čas sa dostavia výsledky?
Ako v každom procese učenia sú aj  výsledky EEG tréningu viditeľné postupne, po určitom čase. Pomerne rýchle sa dá zistiť či EEG tréning prinesie chcený efekt a počet sedení je ohraničený. U väčšiny stavov by mal byť počiatočný pokrok zreteľný po desiatich sedeniach, u mladších detí alebo ťažkých stavov sa účinok rozvinie asi po dvadsiatich sedeniach. U dospelých, ktorý netrpia žiadnymi vážnymi poruchami, sa účinok často prejavuje už po prvých sedeniach.

V prípade, že tréning nie je  pre daného jedinca a jeho problém vhodný, školený terapeut to otvorene oznámi.

Môže mať EEG biofeedback škodlivé následky, vyvolávať závislosť a podobne?
Nie. EEG tréning nemá (na rozdiel od rady rôznych liekov) škodlivé vedľajšie účinky, pretože sa jedná o tzv. neinvazívnu metódu: nič sa "nedáva do človeka", klient pracuje so svojím vlastným signálom. Tréning vedie špecialista - psychológ, prípadne lekár alebo špeciálny pedagóg, ktorý absolvoval odbornú prípravu v danej metóde. Vedúci tréningu ručí za jeho bezpečnosť.

© Lienka 2006 - 2020